Danpower pälvis Võru linna aasta heategija tiitli


Võru linn valis 2020. aasta heategijaks AS Danpower Eesti, kes toetas mullu nii puudust kannatavaid peresid kui ka erinevaid sporditegevusi.

„Danpower sai aasta toetaja tiitli ka 2016. aastal. Meie missioon on algusest peale olnud see, et lisaks põhitegevusele tahame me panustada ka kohalikku kogukonda, olgu see abivajajate aitamine, spordi toetamine või midagi muud. Seetõttu hindame Võru linna tunnustust kõrgelt ja lubame, et jätkame ka edaspidi kohaliku elu toetamist ja õla alla panemist,“ ütles Danpower Eesti ASi juhatuse liige Juhan Aguraiuja.

Mida siis Danpower tegi? Läinud aasta kevadel, mil lahvatas koroonakriis, pöördus ettevõte toetamisettepanekuga Võru linna poole. Linna sõnul vajasid enim abi MTÜ Toetuskeskus Meiela, kes oli Võrru rajamas intellektipuudega inimestele mõeldud Järve kodu, ning Võru Laste Toidutare, kes soovis suveperioodil pakkuda sooja toitu vähekindlustatud perede lastele.

Danpower toetas abivajajaid 5000 euroga, millest suurem osa läks Covid-19 tingitud eriolukorra tõttu raskustesse sattunud perede abistamiseks. Toiduga varustati eelmise aasta maist kuni oktoobri keskpaigani ligi 80 peret. Toetusest jagus ka detsembris vähekindlustatud lastega peredele toidupakkide tegemiseks. Viiendik summast läks MTÜle Toetuskeskus Meiela, et soetada intellektipuudega inimestele mõeldud keskusesse vajalikku sisustust.

Lisaks toetas Danpower eelmisel aastal sporti. Näiteks pani ettevõte taas õla alla Võrumaa Pikamaajooksude sarjale, toetades muuhulgas ka oma töötajate osalemist. Kirgliku võrkpallifännina sõlmis Danpower lepingu Võru Võrkpalliklubiga, millega sai ettevõttest klubi peasponsor. Klubi võistkonna uus nimi on Danpower/Võru VK.

Danpower Eesti AS opereerib Võru ja Puiga kaugküttesüsteemi, kuhu on alates 2012. aastast investeerinud rohkem 7 miljonit eurot. Danpower avas 2013. aastal Võrus saksakeelse klienditeeninduskeskuse, mille töötajad teenindavad kirjalikult ja telefoni teel kontserni omaniku Enercity Saksamaal asuvaid kliente. Lisaks otsib Danpower Eestis taastuvenergia projekte, kuhu on valmis investeerima kuni 100 miljonit eurot.