Kütte kinnikeeramisega ei tasu kiirustada

Iga korteriühistu otsustab iseseisvalt, millal küttekraanid sulgeda ning kas seda üldse teha. Automaatsoojussõlmede puhul on kõige õigem, kui maju ei ühendatakski kaugküttevõrgust välja. Automaatika otsustab ise, millal maja kütta ja millal mitte. Automaatika saab seadistada nii, et korteriühistu poolt vastu võetud välisõhutemperatuuril lülitub küttesüsteem automaatselt sisse või välja.

Kui ühistu on vastu võtnud otsuse, et ilmade soojenedes ikkagi soojakraan suletakse, siis alati tekib küsimus, et millal seda teha. Üldiselt peetakse rusikareegliks, et renoveerimata majades peaks kaugküte kindlasti sees olema, kui ööpäevane keskmine välistemperatuur on alla 10 °C. Uute või renoveeritud kortermajade korral tuleks lähtuda temperatuurist  8 °C. Ka see, kui temperatuur ei tõuse paaril järjestikusel ööl üle 5 °C, on kindel märk sellest, et soojust ei tohiks veel kinni keerata. Eriliselt tähelepanu võiks pöörata ka vihmasadudele, kui need kestavad mitmeid järjestikuseid päevi.

Kevadised ilmad on heitlikud, seega tasub alati vaadata pikemat ilmaprognoosi ning kütte kinnikeeramisega mitte liigselt kiirustada.